Јади, моли се, вљуби се

Јади, моли се, вљуби се

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Приказна што инспирира и охрабри милиони луѓе низ светот да го пронајдат најдоброто во себе!

Ова е една од највлијателните книги на сите времиња – подеднакво прекрасна, мудра и лична, богата со духовна проникливост, вистинска потрага по смислата на животот. По болниот развод Елизабет Гилберт презема радикален чекор. Сакајќи да си даде време и простор за себепронаоѓање, го остава вообичаениот западен начин на живот и тргнува да истражи три различни аспекти на својата природа во опкружување на три различни култури.

Првата дестинација е магичната Италија – идеална за истражување на гастрономските и друг вид задоволства. Потоа Индија, каде што ја преиспитува својата духовна приврзаност. На крајот, заминува на индонезискиот остров Бали, каде што доаѓа до балансот меѓу телесното уживање и посветеноста на божественото.

Сензуална и авантуристичка духовна одисеја што колку што е интересна, толку е и просветлувачка.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Автор Елизабет Гилберт
ISBN 978-608-243-397-4
Страници 399
Тежина 425
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x