Изневерено време

Изневерено време

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Поет што доаѓа со сигурен чекор во простор што се освојува со творештво, со примена на сигурна постапка и со строго утврдени мерила за уметничкиот израз. Книгата Изневерено време на Милчо Мисоски е дело поттикнато од застрашувачката реалност, моралниот пад и назадувањето на човештвото, наспроти усилбите и надежите на разумното битие или лирскиот субјект.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2016
Тежина 90
Автор Милчо Мисоски
ISBN 978-608-243-151-2
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x