Изложба

Изложба

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Оваа поезија совршено ги отсликува Човекот, патот до возвишеноста, автономијата на духот и безграничната љубов, како пулсираат моќно на Врвот, диплејќи го небото околу себе, со орел што исцртува вечни кругови на трансцеденталното небо, а стравот за навек исчезнува“, напиша д-р Маја Мухиќ. Навистина ретка поетска инспиративност.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 48
Година на издавање 2011
Автор Јана Лозаноска
ISBN 978-608-4507-45-1
Тежина 50
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x