Интерперсонални комуникациски вештини

Интерперсонални комуникациски вештини

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Со добра комуникација можеме да постигнеме сè. Комуникацијата е размена на пораки меѓу луѓето. Тоа е процес во кој праќаме примаме и ги модификуваме пораките. Во секојдневниот живот под комуникација многу често се мисли на разговор. Но разговорот е само еден аспект од комуникацијата зашто таа се остварува на многу нивоа и на многу начини.

Комуникацијата, едноставно, не може да се избегне. Дури и кога не зборуваат, луѓето комуницираат – со погледи, со гестови, со положбата на своето тело... Ние сме тие што можеме да го менуваме текот на комуникацијата според својата слободна волја, но и според несвесната мотивација – својата или на соговорникот. А најдоброто во тоа е што комуникацијата е вештина што може да се научи!

Оваа книга е вистински практичен водич кој ќе ви ги покаже сите аспекти на комуникацијата и начините за нивно усвојување. Со нивна помош ќе остварите квалитетни односи со луѓето со кои доаѓате во контакт – во семејството, на работното место, во непосредната и пошироката околина... Научете добро да комуницирате и бидете господар на секоја ситуација!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Издавачка куќа Три
ISBN 978-608-4569-39-8
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x