Играта на животот

Играта на животот

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Смислата на играта на животот е јасно да го видиме сопственото добро и да ги избришеме сите ментални слики на злото.

Во оваа инспиративна книга Флоренс Сковел Шин на неформален пријателски и хумористичен начин ни ги пренесува безвременската порака и принципите на успехот покажувајќи ни како со користење на афирмации да ги промениме својата состојба и околностите и да научиме дека животот не е борба туку игра игра на давање и примање.

Книгата „Играта на животот и како да ја играш“ за првпат ја здогледала светлината на денот во 1925 година. Оттогаш има инспирирано илјадници луѓе низ целиот свет, со вистината што ни ја открива – дека љубовта и добрата волја ги отстрануваат сите препреки на нашиот пат.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Три
Автор Флоренс Сковел Шин
Страници 107
ISBN 9786084569916
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x