И тогаш, таа исчезна…
И тогаш, таа исчезна…

И тогаш, таа исчезна…

Цена: 470 ден.

Опис на книгата

„И тогаш, таа исчезна...“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага по вистината за она што се случило со нејзи ната ќерка.

Ели Мек беше совршената ќерка. И тогаш, таа исчезна… Десет години по исчезнувањето на Ели, нејзината мајка, Лорел Мек, се обидува повторно да живее нормално откако во кафуле ќе запознае еден шармантен човек. Пред да сфати што, всушност, се случува, таа се запознава со ќерките на Флојд, а помалата, Попи, ќе ја остави Лорел без здив.

Затоа што тоа мало и прекрасно девојче Попи е речиси копија на Ели.

А сега, неодговорените прашања што таа толку силно се обидуваше да ги остави зад себе, повторно ќе почнат да ја прогонуваат. Каде е Ели? Дали таа избегала од дома, како што се сомневаше полицијата, или ѝ се случило нешто многу страшно?

„Нема да можете да ја оставите оваа книга која е ‘чисто совршенство’“ – „Буклист“

НИКОЈ НЕ ИСЧЕЗНУВА ТУКУТАКА!!!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Култура
Страници 346
Автор Лиса Џул
ISBN 978-608-262-060-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x