И строфите растат

И строфите растат

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Најновата, 110-та по ред објавена книга на Александар Кујунџиски, донесува песни наменети за децата од прво до четврто oдделние во основните училишта. „И строфите растат“ содржи 32 песни, кои буквално имаат „строфи што растат“, исто како што растат и самите читатели на литературата за деца. (Првите четири песни се со по една строфа, а последните две со по 15 строфи). Од сите нив зрачи содржина осветлена со мисли и со пораки што се помнат и траат, а притоа разведруваат, опуштаат, насмејуваат, забавуваат…

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 119
ISBN 978-608-243-000-3
Страници 74
Година на издавање 2013
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x