Хирамовиот клуч

Хирамовиот клуч

Распродадено

Опис на книгата

Дали свитоците што ги содржат тајните учења на Исус се закопани во Шкотска?

Дали евангелијата на Новиот завет го опишуваат Исус, последниот претендент на кралството на Евреите, како ги практикува ритуалите на прогласување кралеви на древните Египќани?

Дали свитоците со тајните учења на Исус биле закопани под Иродовиот храм кусо време пред Римјаните да го уништат Ерусалим?

Дали витезите темплари, претходниците на современото масонство, ги ископале овие свитоци во дванаесеттиот век и потоа ги прифатиле ритуалите што биле содржани во нив? И дали овие свитоци биле подоцна закопани под деталната реконструкција на Иродовиот храм, на врвот на еден шкотски рид, каде што лежат и сега, во очекување да бидат ископани?

„Оваа книга е пресвртница. Ние никогаш веќе нема да гледаме со исти очи на последните четири илјади години од човековата историја!“

–Греам Хок

„Хирамовиот клуч би можел да ја запали искрата на реформирање на христијанското размислување и на повторно разгледување на фактите што толку слепо сме ги прифаќале со генерации. Оваа книга е задолжително четиво за сите слободни мислители!

Дејвид Синклер Бошор

Висок голем мајстор на масонството,

Големата ложа на Минесота, САД

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2008
Страници 384
ISBN 988-998-992-075-9
Издавачка куќа Ѓурѓа
Автор Роберт Ломас , Кристофер Најт
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x