Хирамовата книга

Хирамовата книга

Распродадено

Опис на книгата

Ова е неверојатна приказна за четиринаесетгодишниот обид на Најт и Ломас за откривање на тајните учења закопани под Рослинската капела, близу Единбург. Нивната потрага завршува со изненадувачките откритија за раната историја на човештвото – потеклото на христијанството, на масонството и на науката. Тие покажуваат дека сѐ било исполнето со верувањето во тајни космички врски, како на пример Исходот од Египет, подигнувањето на Соломоновиот храм и Витлеемската ѕвезда. Оваа книга за првпат открива зошто во времето на раѓањето на Исус Христос, толку многу се очекувало пристигнувањето на Месијата. „Хирамовата книга“ ќе го смени она што мислите дека го знаете за Библијата и за масонството.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 344
Автор Кристофер Најт
ISBN 978-608-201-253-7
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x