Гулаби над Фуџи

Гулаби над Фуџи

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

На пауза, помеѓу две обврски, пред спиење, веднаш по будење, дајте си мала оддишка со едно-две хаику. Овие кратки творби имаат моќ да внесат нова свежина во денот и во ноќта.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 32
Година на издавање 2011
ISBN 978-608-4507-33-8
Тежина 35
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x