Градот Ен

Градот Ен

Распродадено

Опис на книгата

Како дете гледа на случувањата околу себе во едно зафрлено гратче. Малите нешта можат да станат одеднаш големи, а големите да се претворат во ситни колку мравки. Книга за растењето на кое секој од нас има потреба да се присети и на тоа како во тие возбудливи мигови одеднаш се преобразуваи светот наоколу.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2012
Страници 112
Автор Леонид Добичин
ISBN 978-608-4507-66-6
Тежина 124
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x