Говорот на телото

Говорот на телото

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

„Говорот на телото“ од меѓународно признатите стручњаци за меѓучовечките односи Алан и Барбара Пиз открива дека она што луѓето го зборуваат често се разликува од она што го мислат или чувствуваат.

Од оваа стручна и забавна книга можете да ги дознаете тајните на говорот на телото и да ги читате мислите на другите преку нивните гестови. Да дознаете како да бидете пријатни, како да стекнете повеќе самодоверба и како да ја контролирате секоја ситуација. Да ги откриете техниките кои ќе ви покажат како да ги толкувате гестовите и како да ги читате неизговорените мисли и емоции – и да извлечете правилни заклучоци.

- Како да им оставите позитивен впечаток на другите?- Како успешно да преговарате?- Како да знаете дали некој е достапен?- Како да увидите дека некој лаже?- Како да читате меѓу редови?- Како да го користите говорот на телото за да го постигнете она што го сакате?

Детали за продуктот

ISBN 978-608-230-576-9
Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Алан и Барбара Пиз
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x