Големата зоолошка градина на Кина
Големата зоолошка градина на Кина

Големата зоолошка градина на Кина

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

Филмски трилер кој ќе ви даде можност повторно да сe чувствувате како дете кое е дел од една возбудлива авантура.

Тоа е тајна што кинеската влада ја чува четириесет години. Тие го докажале постоењето на змејови во чиешто откритие никој не можеше да верува дека е реално, но нивното научно откровение ќе го зачуди светот. Сега, Кинезите се подготвени да ги откријат своите зачудувачки наоди во рамките на најголемата зоолошка градина досега изградена.

Една мала група на ВИП новинари е доведена во зоолошката градина на Кина, за првпат да ги видат овие прекрасни суштества. Меѓу нив е и д-р Касандра Џејн Си-Џеј Камерон, писател од списанието Национална географија, којашто е и експерт за рептилите. Посетителите се уверени од нивните кинески домаќини дека змејовите се совршено безбедни и дека ништо не може да тргне наопаку.

Роман на еден од најпродаваните автори на Њујорк тајмс, Метју Рајли.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Култура
Автор Метју Рајли
ISBN 978-9989-32-905-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x