Големата авантура во Њујорк
Големата авантура во Њујорк

Големата авантура во Њујорк

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Сестринството „Теа“ патуваат во Њујорк и повторно ќе доживеат одлична гливчешка авантура. Во блескавата метропола ќе запознаат многу нови пријатели а Ники дури и ќе учествува на големиот Њујоршки маратон. Но, ги чека нов случај: кој е мистериозниот Феникс што го загрозува семејството на Памела?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Теа Стилтон
ISBN 978-9989-32-959-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x