Го силувавме ежот

Го силувавме ежот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Драмски наратив во кој преку дејствувањето на главните ликови и развојот на нивната љубовна приказна Анѓеловски го апострофира „лудилото“ на власта. „Го силувавме ежот“ е сатирична драма за апсурдното владеење на еден современ режим во рамките на демократско општество, раскажана преку љубовна приказна меѓу млад новинар и проститутка. По овој драмски текст е работена истоимената претстава од училиштето за театар „Од игра до претстава“ во 2017/2018 година.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 94
Тежина 125
Автор Марјан Анѓеловски
ISBN 978-608-243-290-8
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x