Глушастичен шампионски ден
Глушастичен шампионски ден

Глушастичен шампионски ден

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, eден необичен остров во облик на парче сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно.

Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури.

Драги пријатели глодари, овде во Глувчево, на островот на глувците, сите мои книги се најпродавани! Ама, како, зарем не ги знаете? Тие се приказни за смеење, понежни од моцарела, повкусни од гровиера, посласни од горгонзола...

Навистина важни приказни, верувајте му на зборот на Стилтон!

Глушастичен шампионски ден, jас сум еден тип, всушност глушец, интелектуалец, но како и сите други глодари имам една голема страст:

Фудбалот! Дури и јас сум навивач... но џентлменски навивач: за мене спортот е храброст, лојалност и пријателство!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Култура
Автор Џеронимо Стилтон
ISBN 978-9989-32-910-4
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x