Ѓаволска наметка
Ѓаволска наметка

Ѓаволска наметка

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

ЃАВОЛСКА НАМЕТКА е роман кој истражува нешто што не е ново во галаксијата на македонското творештво, но е сигурно еден од ретките кој на еден посебен уметничко-белетристички начин пристапува кон обработка на темите за определен историски период.

Возбудлива сторија за страдањата на две различни ментални структури вткаени во немирниот простор на европските општествено-политички магнитуди на почетокот од дваесеттиот век, тивко гаснење на огнениот здив на Отоманската Империја и раѓање на нови вредности како најава за идните искушенија со кои ќе се соочи Стариот Континент.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Страници 382
Автор Љубомир Јованоски
ISBN 978-608-262-043-5
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x