Фрустрација : бесцелно однесување

Фрустрација : бесцелно однесување

Распродадено

Опис на книгата

Ова е книга со порака, порака која е наведена во насловот и честопати низ целата книга. Ќе научите како да ги смирите своите фрустрации и како да го замените своето фрустрирачко однесување со мотивирачко и со позитивно дејствување. Освен ова, ќе прочитате и за психолошките концепти на мотивацијата, проблемите со однесувањата кај децата, наградата и казната во социјализацијата, методот за контрола во однесувањето и др. Ќе бидете инспирирани да го замените бесцелното однесување со суштински промени со кои ќе станете најдобра верзија на себе.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 164
Автор Норман Р. Ф. Мајер
ISBN 978-608-201-437-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x