Француски роман

Француски роман

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Добитник на француската книжевна награда Ренодо.

Ова е приказна за еден голем брат, кој стори сè за да не личи на своите родители, и за еден помал брат, кој стори сè за да не личи на својот постар брат.

Ова е приказна за едно момче кое е меланхолично зашто пораснало во земја што се самоубила, кое е одгледано од родители што биле депримирани поради неуспехот на својот брак.

Ова е приказна за една земја што успеа да загуби две војни, уверувајќи дека ги добила.

Ова е приказна за едно ново човештво, или за тоа како католичките монархисти станаа глобализирани капиталисти.

Таков живот проживеав јас: француски роман. Ф. Б.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Издавачка куќа Три
Автор Фредерик Бегбеде
ISBN 9978-608-230-157-0
Страници 230
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x