Фашистичка револуција

Фашистичка револуција

Распродадено

Опис на книгата

Ова прво издание на Мусолини на македонски јазик претставува своевидна тематска антологија од говори, статии и искажувања на Мусолини. Во неа се дадени основните акценти на политиката, теоријата, практиката и пропагандата на фашизмот. Со својот збор, Мусолини гради митови, ги воодушевува масите, ја облекува конгломератската фашистичка идеологија во убави алишта и ја аргументира фашистичката практика.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2007
Автор Бенито Мусолини
ISBN 9789989920967
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 370
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x