Фантастична ноќ

Фантастична ноќ

Распродадено

Опис на книгата

Само едно доживување станува одлучувачки момент во животот на еден човек. Што е доволно за среќа? Динамиката на доживувањата во „Фантастична ноќ“ нѐпредизвикуваат и нѐ тераат да помислиме: дали ја прифаќаме улогата на животот или го прифаќаме само калапот за живот таков каков што е извајан од општеството? А за наклоноста кон страста и нескротливата природа ќе прочитате во „Амок“ извонредна приказна за еден тропски лекар, обземен од страста и за неговата горда пациентка.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Страници 172
Автор Штефан Цвајг
ISBN 978-608-201-340-4
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x