Ешко Жешко

Ешко Жешко

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Трет дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

Ешка Смешка не е сама. Таа има уште многу братчиња и сестричиња. А меѓу нив се истакнува – Ешко Жешко.

И додека сите ежиња се чувствуваат поинаку, на овој Ешко секогаш му е – жешко!

Ако тоа беше сосема разбирливо лете, беше многу чудно – во студените месеци!

Никој не можеше да сфати зошто Ешко Жешко секогаш повторуваше:

– Их, колку е жешко! Жешко! Жешко! Жешко!

Дали ќе се најде некој што ќе може да ја разоткрие неговата тајна?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 16
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-66345-5-1
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x