Ешко Снешко

Ешко Снешко

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Четврти дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

На Ешко Снешко му е студено и во лето и се прашува дали има уште некој сличен на него во белиот свет? Сурфајќи по интернет и гледајќи телевизија ќе дознае нешто интересно. Дека додека Ешко Снешко е во своето зимско скривалиште под земјата, горе меѓу луѓето се раѓаат многу СНЕШКОВЦИ.

И тој решава да најде начин како да се спријатели барем со еден „вистински“ снешко, Снешко Белчо.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 16
Тежина 99
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-66345-6-8
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x