Ешко Црешко

Ешко Црешко

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Петти дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

Четвртото новороденче на мајката Ежа, родено само четири секунди по третото, уште штом ги направи своите први два-три чекори надвор, се произнесе дека од сè на светов најмногу сака цреши. Но не, не само да ги гледа, туку – да ги јаде.

Како можеше постојано и непрестајно да се остварува таа негова желба?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 16
Тежина 99
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-66345-7-5
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x