Ешка Смешка

Ешка Смешка

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Втор дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

Веќе добро ги знаете сите сплетки околу свадбата на Ежо и Ежа.

Но што се случи потоа?

Е, потоа им се родија дечиња.

И, иако владееше општо мислење дека новороденчињата се раѓаат со плачење, првороденото еже на Ежа и Ежо Ешковци се роди со прв смев.

И сосема заслужено и оправдано го нарекоа Смешка. Ешка Смешка.

Затоа, дознајте повеќе каков плакат стави Ешка над своето креветче.

И што стори таа со својата заразна смеа.

И дали само 1 Април треба да биде Ден на шегата?

Насмејте се со Ешка Смешка!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 16
Тежина 99
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-66345-4-4
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x