Ешка Решка

Ешка Решка

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Ежето што мајката Ежа го роди како последно на носето имаше една мала темна линија. И затоа го крстија – Ешка Решка.

Прифаќајќи го ова именце, и Ежо и Ежа како да предвидоа и нешто друго. Нивната ќеркичка многу рано покажа зачудувачко големо интересирање за цртање. Уште пред да почне сама да си го држи шишенцето, веќе можеше правилно да држи и да ракува со моливчиња и со боички. И, прашањето што сега сите си го поставуваат е – што да се прави со оваа нејзина дарба?

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 16
Тежина 100
Издавачка куќа Антолог
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-66345-9-9
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x