Ешка Грешка

Ешка Грешка

Цена: 160 ден.

Опис на книгата

Можеби Ешка Грешка ќе се викаше поинаку доколку уште на почетокот не направи нешто различно од другите ежиња: наместо да продолжи да цица од шишенцето – таа побара цуцла. И во следните денови и години Ешка Грешка се случуваше многу нешта да ги направи на свој начин.

И, иако името ѝ остана какво што ѝ беше, тоа не значеше дека правеше вистински грешки. На пример, во една пригода ја сретна една од нивните најголеми непријателки–лисицата Лисица Рисица…

Дознајте ја и вие приказната што долго ќе се раскажува меѓу сите жители на шумата Иглолисна!

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 16
Тежина 98
Издавачка куќа Антолог
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-66345-8-2
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x