Енциклопедија на руската душа

Енциклопедија на руската душа

Цена: 260 ден.

Опис на книгата

Какви психолошки трауми предизвикал распадот на Советскиот Сојуз. Немир, дигресија, пороци, лаги дивеат во годините на транзиција. Толку пластично се опишани состојбите што во одреден период се случија во цел Источен блок што се паметат засекогаш. Кога за нив уште пишува можеби најскандалозниот постмодернист, тогаш може да сфатите каква жестока книга имате пред себе. „Енциклопедија на руската душа“ може да предизвика восхит и непријатна одбивност. Со неа може целосно да се согласите, но може и да ја негирате со негодување. Но оваа книга никого нема да остави рамнодушен.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Страници 208
Тежина 237
Автор Виктор Ерофеев
ISBN 978-608-4507-30-7
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x