Емоционална катарза
Емоционална катарза

Емоционална катарза

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Наташа Стоилкова е дипломиран професор по македонски јазик и литература. Пишува поезија и проза. Ова е нејзина прва стихозбирка, а има напишано и два необјавени романи и збирка есеи.

„...Триесетте поетски записи во книгата Емоционална катарза јасно укажуваат на стамено и прецизно авторско писмо кое во иднина сигурно ќе има да каже многу повеќе отколку на овој стихуван почеток. Секоја поезија, па и оваа на Наташа Стоилкова, ја добива својата поголема смисла кога се чита во осама и гласно. Овие песни имаат што да кажат. Пробајте, барем за миг, гласно да ги почувствувате.“ - Сашо Димоски

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Наташа Стоилкова
ISBN 978-9989-32-987-6
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x