Еленот слуша виножито

Еленот слуша виножито

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

Четирите ѕида од твојата соба. не се:ни исток ни западни север ни југ.

Страните на светотсе сечат со бесконечност!

Свежа поезија, како летен дожд што доаѓа по долга суша. Храбри стихови полни со значења, посветени на сите деца на ѕвездите чии скутови се пристаниште за бури. Дури и таму каде што е натопена со меланхолија, песната е смело устремена кон нови хоризонти што чекаат да бидат припитомени. Виолета Танчева-Златева

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Три
Автор Магдалена Чапаровска
ISBN 978-608-230-516-5
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x