Ехо на слободата

Ехо на слободата

Цена: 379 ден.

Опис на книгата

Ехото доаѓа длабоко однатре и како ефектот на пеперутката стигнува до другиот крај на светот каде некој непознат човек читајќи ги твоите зборови ќе се препознае во нив. На пеперутката ѝ требаат крилјата за да го постигне ефектот на преносливост но зар човекот ги нема? Крилјата на човекот се неговите мисли и зборови. Можеш да ги рашириш до каде што сака твоето срце и до каде што ти дозволува твојата храброст. На крајот сè се сведува на тоа:Умееш ли да сонуваш за подобар свет?Умееш ли да леташ високо над произаичното и медиокритетско секојдневје?Умееш ли да веруваш во луѓето?Умееш ли да им го отвориш срцето за тие да ти ги отворат своите најинтимни мисли?Умееш ли да го отвориш умот за да ги видиш нивните добри страни?Умееш ли да бидеш активен слушател за да го чуеш ехото на слободата?

Слободата е МОЖАМ. Слободата е ЖЕЛБА. Слободата е ЉУБОВ.

Интервјуто е повеќе од занает. Тоа е состојба на духот.

Ана Јовковска

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Ана Јовковска
ISBN 978-608-230-566-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x