Егзорцист

Егзорцист

Распродадено

Опис на книгата

Девојчето Реган Мак-Нил од Џорџтаун се разболува на мистериозен начин. Како да е опседнато од зол дух. По низа медицински и психолошки прегледи, неговата мајка, актерката Крис Мак-Нил, бара помош од отецот Дејмиен Карас. По неколку средби со Реган, тој му се обраќа на локалниот бискуп, барајќи дозвола за извршување егзорцизам...

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 288
Автор Вилијам Питер Блати
ISBN 978-608-201-242-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x