Една од оние ноќи во Малибу
Една од оние ноќи во Малибу

Една од оние ноќи во Малибу

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Тоа беше само една од оние ноќи во Малибу, темна како прекривка од кадифе, кремави бранови кои се уриваа на брегот...

Но, кога приватниот истражувач Мек Рeјли го слушна крикот на една жена меѓу звуците на брановите, неговиот едноставен животен стил засекогаш се смени. Една прекрасна, но вознемирена жена стоеше на вратата од една убава куќа на плажата. Во раката држеше пиштол, директно вперен кон него... Мек, едвај, го избегна куршумот.

Која е таа жена? Полна со описи кои се заштитен знак на Елизабет Адлер, заверите и неверојатните ликови, Една од оние ноќи во Малибу е книга која се чита во еден здив.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Елизабет Адлер
ISBN 978-9989-32-988-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x