Е. Е.

Е. Е.

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Ерна Елцнер е петнаесетгодишно девојче во едно германско-полско семејство што живее во Вроцлав на преминот од 19 во 20 век. Животот на Ерна не е лесен бидејќи таа не се истакнува, повлечена е и срамежлива, па никој не ѝ обрнува особено внимание. Сѐ додека еден ден, за време на ручекот, не здогледува дух…

Пројавувањето на таинствените способности го привлекува вниманието на повеќе луѓе блиски на семејството, од лекари, психијатри, психолози, до скептици, окултисти, аматерски трагачи на загубени души. Авторката ги вклучува окултното, гностиката, мистеријата, теозофското итн. Вистинската вредност на романот е да го врати интересот на човековата единка кон својата духовна димензија и мистеријата што ја поседува.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 192
Година на издавање 2014
Автор Олга Токарчук
ISBN 978-608-243-005-8
Тежина 222
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x