Двојката од соседството

Двојката од соседството

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Ен и Марко Конти навидум имаат сè – љубов, убав дом и прекрасно бебе. Но една ноќ, додека се на вечера кај првите соседи, се случува ужасно злосторство. Сомнежот веднаш паѓа врз нив, родителите. Меѓутоа вистината не е толку едноставна. Внатре, зад спуштените завеси на куќата, полека се отплеткува потресната приказна за она што се случило. Детективот Резбак знае дека испаничената двојка нешто крие. И Ен и Марко набргу сфаќаат дека и двајцата имаат тајни што со години ги криеле еден од друг... Морничаво разоткривање на едно семејство. Напната приказна за измама, дволичност и неверство што ве остава без здив сè до конечниот шокантен пресврт.

„Пресвртот се случува толку брзо колку што брзо ги вртите страниците“ – Пипл

„Го прочитав романот во еден здив, aпсолутно фасцинирана од приказната. Неизвесноста е жестока и одлично предадена!“ – Сју Графтон, автор на Икс, бестселер на Њујорк тајмс

Детали за продуктот

ISBN 978-608-230-537-0
Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Три
Автор Шари Лапена
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x