Душевен санаториум (II издание)

Душевен санаториум (II издание)

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Дарко Ангеловски е уметник и поет што за себе вели дека е припадник на уметничката „школа“ наречена Автокинеза или Душа на самата душа, која е во состојба да ја претвори болката во поезија создавајќи „душевен санаториум“ од неа. Пробајте да бидете во негово друштво и во неговото Друштво на мртвите поети. Само душата е поет, а нејзиното поетско искажување се емоциите накалемени на зборовите. Во неговата книга душа што лови светлина со мрежа за пеперутки држи вода во стисната тупаница, и тоа со каква леснотија. Оваа книга води отаде замислата на смислата на мислата, води кон едната и единствена вистина – Љубовта.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Тежина 149
Страници 124
Автор Дарко Ангеловски
ISBN 978-608-243-158-1
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x