Доктор Деземон

Доктор Деземон

Цена: 123 ден.

Опис на книгата

Доктор Деземон е  најголемиот научник на сите времиња и креаторот на земоните.Бесни суштества кои полека го освојуваат светот.Џејсон,обичен офталмолог од една болница во градот Њу Ајленд бегајќи од земоните се среќава со многу опасности.Откако ги пронаоѓа својата ќерка и жена на еден остров на кој случајно ќе отплови,два дена подоцна Џејсон и една мала група на љуѓе ќе бидат заробени и однесени на сосема друг остров.Условите на тој остров се ужасни.Мажите се постојани тепани,а жените силувани.Џејсон со својата група и други три жени ќе направат план за бегство чија крајна дестинација и цел е градот Адерсфилд каде во огромна лабораторија живее Доктор Деземон.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 76
Година на издавање 2017
Автор Иван Андонов
ISBN 978-608-201-367-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x