Добро утро, љубов!

Добро утро, љубов!

Цена: 340 ден.

Опис на книгата

Младата и многу успешна, Дарија, се враќа од Германија во родната Македонија и во својот роден град, за да направи едно добро дело. Но, со враќањето, ги носи и своите куфери полни со тажни спомени кои не ѝ дозволуваат да продолжи со животот онака како што таа посакува. Дарија се смета себеси за силна личност. Помислува дека го надминала големото предавство, а и неверството од најдрагите личности. Ја очекува непријатно изненадување. Соочувањето со блиските лица по подолго време, го раскрваруваат нејзиното нежно, но големо срце.

Дарија се соочува лице в лице со своето минато и го искорнува сето трње насобрано во нејзиното срце, за кое не е свесна дека било таму. Се ослободува од тежината што ù стои во душата и нејзиното срце е подготвено за вистинска љубов. А дали вистинската љубов ќе се појави на нејзиниот пат? Дали знаците на патот водат кон нова љубов? Дали љубовта ќе ù се насмевне едно утро, поздравувајќи ја со зборовите „Добро утро, љубов!“?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Автор Милена Лунеска
Страници 300
Издавачка куќа Збор
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x