Дневникот на хулиганот
Дневникот на хулиганот

Дневникот на хулиганот

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Среќата се заслужува, како и љубовта. И потоа се враќаат: секоја љубов и секоја среќа се враќа назад – во добрината или во злото, во некој нареден љубовник, во некој следен свет кој треба да се гради, а не можеш да го градиш светот од ништо. Кога почнуваш една приказна, во неа влегуваш со сите свои приказни, со добрите и лошите мигови од тие приказни, со сето она кое те направило или не те направило човек. Луѓето се, сепак, производи во настанување сиот свој живот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 198
Издавачка куќа Култура
Автор Сашо Димоски
ISBN 978-9989-32-726-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x