Дневникот на едно шмокле – Редно беше!

Дневникот на едно шмокле – Редно беше!

Цена: 340 ден.

Опис на книгата

ШМОКЛЕ – РЕДНО БЕШЕ!

Постои традиција за Нова година човек да си зацрта неколку цели што ќе му помогнат да стане подобра личност. Но за Грег Хефли тоа претставува проблем! Тој никако не може да смисли начини како да се подобри, зашто смета дека веќе е еден од најдобрите луѓе што ги познава. Меѓутоа татко му не го дели неговото мислење и крои други планови за него.

Сака да го зацврсти, а најдобриот начин за тоа е ужасната воена академија! Грег смислува најневозможни начини како да ја избегне омразената академија, а ви открива и вам дека е време или да биде во форма или... да се подготви за униформа!

„Урнебесно!“ Сандеј телеграф „

Голем хит за безволни читатели и за сите кои се во потрага по смешна книга!“ Скул лајбрери џурнал

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор Џеф Кини
ISBN 9786082307831
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x