Дневникот на едно шмокле (Правилата на Родрик)

Дневникот на едно шмокле (Правилата на Родрик)

Цена: 340 ден.

Опис на книгата

Немојте никако да го прашате Грег Хефли како го поминал летниот распуст зашто дефинитивно не сака да зборува за тоа.

Со почетокот на новата школска година, Грег одвај чека да ги остави изминатите три месеци зад себе... а особено една случка.

За жал, неговиот постар брат Родрик ја знае случката што Грег не сака да се расчуе. Ама тајните знаат да испливаат на површина... особено кога е вмешан и еден дневник.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Три
Автор Џеф Кини
ISBN 978-608-230-651-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x