Диносауруси и други праисториски животни

Диносауруси и други праисториски животни

Цена: 140 ден.

Опис на книгата

Оваа книга е одличен водич за сите млади и надежни уметници. Изобилува со едноставни чекори за цртање и совети за боење.

Ти можеш!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Издавачка куќа Три
ISBN 978-608-230-259-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x