Детето што сакаше елени

Детето што сакаше елени

Цена: 430 ден.

Опис на книгата

#3 Миа Кригер и Холгер Мунк

Зима е, 1996 година. Еден пензионер вози низ планините со својот автомобил. Одеднаш забележува нешто пред себе и нагло закочува. Фаровите фрлаат светлина врз снегот на патот каде што стои преплашено дете со помодрени усни и со еленски рогови на главата.

Четиринаесет години подоцна, во планинското езеро недалеку оттука, пронајдена е мртва девојка. Во балетски костим, а близу до неа стои и фотоапарат на статив. За една недела ќе се случат уште две убиства. Убиецот остава насоки за полицијата што ги водат во игра во која не може да победат.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 384
Автор Самуел Бјорк
Издавачка куќа Антолог
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-243-528-2
Тежина 380
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x