Детето и китот

Детето и китот

Цена: 580 ден.

Опис на книгата

Си беше едно дете што сакаше времето да го минува само...а тогаш се случи нешто неочекувано. 

Прекрасната сликовница на Линде Фас ве тера да ја читате одново и одново... и да си најдете свој кит за пријател.

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2021
Автор Линде Фас
Издавачка куќа Антолог
ISBN 978-608-243-501-5
Страници 40
Тежина 577
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x