Дете – тоа гордо звучи (мек повез)

Дете – тоа гордо звучи (мек повез)

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Изборот од поетското творештво на Блаже Конески содржан во книгава „Дете – тоа гордо звучи“ (со наслов позајмен од стих од негова песна) е направен од десетина негови поетски збирки, како и од збирката прозни записи „Дневник по многу години“. Преку неа се отвораат нови можности и видици за учениците од основните училишта видливо и читливо да се уверат во сестраната насоченост на неговиот креативен дух, а на надлежните институции да ја увидат потребата од прогласување на дел од творештвото на овој наш неповторлив книжевен и јазичен родоначалник за дел од задолжителната лектира во основните училишта.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Автор Блаже Конески
ISBN 978-608-243-368-4
Страници 84
Тежина 119
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x