Дете од лоша фамилија

Дете од лоша фамилија

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Луцидноста и страста суштински преточени во поезија на урбаното секојдневје. Специфичен, остар и многу силен поетски пристап пренесен од обичен човек.  „Дете од лоша фамилија“ е втора збирка поезија на Лешоски.  Пишува од дното на душата. Преку 69 одделни поетски сегменти гласно зборува за љубовта, страдањето, начнувајќи ги трагедијата, самотијата, борбата, смртта, тегобноста! Теми колку блиски до поетот, толку и до читателот. Песни во кои неминовно се чувствува хибридноста на љубовта видена во сите форми. Во секој напишан стих се чувствува неговиот внатрешен хаос, сфатен преку симболичка димензија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 192
Година на издавање 2018
Тежина 224
Автор Дарко Лешоски
ISBN 978-608-243-284-7
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x