Дениција

Дениција

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Дениција е без сомнение една од најубавите македонски поетски збирки а песната Кога ја љубев Дениција најубава творба напишана од великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски.Ова е шестото издание на оваа збирка. Првпат е објавена во 1968 година и истата година има добиено два награди - Браќа Миладиновци и 11 октомври, која во тоа време се доделуваше за едногодишна продукција.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2005
Издавачка куќа Три
Автор Петре М. Андреевски
ISBN 9989153566
Страници 69
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x