Демонот од училишната библиотека

Демонот од училишната библиотека

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Некои книги кријат пораки од некој друг свет. Затоа нема да се чудиме кога ќе прочитаме дека во една школска лектира четири момчиња и две девојки наидуваат на запис што необјасниво се појавува одново откако ќе биде избришен. Зборовите што се појавуваат упатуваат кон други книги, а решавањето на низата загатки ги води нашите јунаци во еден инаков свет – во училишната библиотека за која мислеа дека веќе не постои. А во неа нема да се затечат случајно – зашто некој намерно ги намами таму!

Возбудлива и напната приказна за друштво дванаесетгодишници што се втурнати од едно натприродно суштество во неверојатна авантура. Оваа книга е преполна со неочекувани пресврти и опасни сцени, но, пред сè, приказната ни раскажува за пријателството и за првите симпатии.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Автор Мореа Баниќевиќ
ISBN 978-608-243-458-2
Страници 176
Тежина 241
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x