Дарла

Дарла

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Тројца тинејџери тргнуваат на вселенско патување што ќе им го смени животот, 40 години по стапнувањето на човекот на Месечината. За да обезбеди средства за истражување и да привлече поголемо внимание, НАСА приредува историска меѓународна лотарија во која тројца среќни тинејџери може да освојат еднонеделно патување до вселенската станица Дарла!

За Мија од Норвешка тоа е билет за популарност на нејзиниот бенд. Мидори верува дека така ќе излезе од својот ограничен живот во Јапонија, а Антоан од Франција сака да избега што подалеку од својата поранешна девојка која не може да ја заборави. Понесени од големи надежи, тие не знаат дека на површината на Месечината ги чека разоткривање на една злокобна тајна. Во тој далечен, сив и безличен простор – никој не доаѓа да ги спаси.

Во оваа застрашувачка авантура, во непознатиот пејзаж на Месечината, еден од најдобрите норвешки романсиери Јухан Харштад создава живописен и застрашувачки свет на можности за кои само можеме да се надеваме дека никогаш нема да се остварат.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Три
Автор Јохан Харстад
ISBN 978-608-456-999-2
Страници 363
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x