Дар за бурата

Дар за бурата

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Започнува со убиство на дете. Завршува во долината каде што се раѓаат сите кошмари.

 

Инспекторката Амаја Саласар е повикана да ја истражи смртта на едно бебе. На неговото лице наоѓа сомнителен белег што несомнено укажува на убиство. Таткото е фатен како се обидува да избега со телото, дали од вина дали од тага – во тоа никој не може да биде сигурен.

Кога бабата ќе го обвини за убиствата Ингума – злобниот демон од бастанската митологија што ги убива луѓето в сон – Амаја тргнува по одговори и започнува истрага на други смртни случаи на бебиња во минатото, што ја одведува до неочекувани откритија.

Конечно, се соочува со вистинскиот извор на сите настани што пакостеа по Бастанската Долина. Ќе се избори ли храбрата инспекторка со демоните од минатото додека снежната бура се заканува да ја затрупа секоја трага на кобната вистина?

Последниот дел од маестралната „Бастанска трилогија“ на Долорес Редондо носи вистинска бура во Европа и стана најпродавана шпанска книжевна серија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 480
Автор Долорес Редондо
ISBN 978-608-243-416-2
Тежина 446
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x